Carlman skål på fot silverspecial

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

CARLMAN, skål på fot, silver, vriden dekor, spår av invändig förgyllning, stämplad Carlman Stockholm 1915, höjd ca 22, diameter ca 25 cm, vikt ca 906 g

Sliten invändig förgyllning, undersida med gravyr

494420

2017-11-04