Väggpendyl gustaviansk
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Joh. Rydberg, Stockholm (Johan R, verksam från slutet av 1700-talet), förgylld, delvis träskuren dekor, höjd ca 101x53 cm, nyckel och pendel finns
Löst krön, dekor knoppar saknas, glas med spricka
494640
2017-10-22