Väggpendyl gustaviansk

Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk

Klubbat för:

4 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Joh. Rydberg, Stockholm (Johan R, verksam från slutet av 1700-talet), förgylld, delvis träskuren dekor, höjd ca 101x53 cm, nyckel och pendel finns

Kuntoraportti

Löst krön, dekor knoppar saknas, glas med spricka

494640

Päivämäärä:

2017-10-22