Stigbygel i silver
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIGBYGEL, silver, Peru, 1800-tal, längd 23 cm, vikt ca 540 g
Historik: Dom adliga damerna i Peru red sin häst från sidan och använde därför endast en stigbygel - "side-sadel"
Åldersrelaterat slitage
494642
2017-10-22