Johann Friedrich August Tischbein, Porträtt av dam

Klubbat för:

24 000 SEK

20 000 SEK

JOHANN FRIEDRICH AUGUST TISCHBEIN (Tyskland, 1751-1812), tillskriven: Porträtt av furstlig dam, signerad och daterad Tischbein 1788, olja på duk fäst på pannå, ca 66x53 cm.

Dubblerad duk uppklistrad på pannå, krackeleringar, retuscher

494784

2017-10-27