Johann Friedrich August Tischbein, Porträtt av dam
Klubbat för:
24 000 SEK
20 000 SEK
JOHANN FRIEDRICH AUGUST TISCHBEIN (Tyskland, 1751-1812), tillskriven: Porträtt av furstlig dam, signerad och daterad Tischbein 1788, olja på duk fäst på pannå, ca 66x53 cm.
Dubblerad duk uppklistrad på pannå, krackeleringar, retuscher
494784
2017-10-27