Ampel empirestil förgylld brons

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

AMPEL, omkring 1900, empirestil, för 8 ljus, förgylld brons, dekor med bl.a. djurhuvud, höjd 85, diameter ca 60 cm, elektrifierad

Avklippta elsladdar, bruiksslitage

494803

2017-10-22