Dekorelement scener ur paradiset
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DEKORELEMENT, 2 st, 1800-tal eller äldre, fanerat i jakaranda med dekor i intarsia, scen med Eva frestandes Adam i paradiset samt deras utvisande ur paradiset av ärkeängeln Gabriel, ca 55,5x24,5 cm vardera
Proveniens enligt uppgift Olssons antikhandel, Uppsala 1940-talet
Skador
494849
2017-10-23