Broscher 18 k guld
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BROSCHER, 2 st., 18 k guld, dekor med orientpärlor och blå glaspärlor, August Johansson, Jönköping 1800-talets senare del (årsstämpel ej fullständig) resp.Claes Christian Carlén, Borås 1852, total vikt ca 10,6 g
Brosch av Carlén med tennlödning samt glaspärlor med skador
494865
2017-10-27