Broscher 18 k guld

Broscher 18 k guld
Broscher 18 k guld
Broscher 18 k guld
Broscher 18 k guld
Broscher 18 k guld
Broscher 18 k guld
Broscher 18 k guld
Broscher 18 k guld

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BROSCHER, 2 st., 18 k guld, dekor med orientpärlor och blå glaspärlor, August Johansson, Jönköping 1800-talets senare del (årsstämpel ej fullständig) resp.Claes Christian Carlén, Borås 1852, total vikt ca 10,6 g

Brosch av Carlén med tennlödning samt glaspärlor med skador

494865

2017-10-27