Kanonkula och block
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANONKULA och BLOCK, enligt uppgift från Regalskeppet Riksäpplet, blockets längd ca 20, kanonkulans höjd ca 14 cm
Proveniens: Jens Bergstedt, verksam som doktor för dykarna på Riksäpplet på 1910/1920-talet
Sitage, rost, sekundärt ställ
494897
2017-10-26