Kanonkula och block

Kanonkula och block
Kanonkula och block
Kanonkula och block
Kanonkula och block
Kanonkula och block
Kanonkula och block
Kanonkula och block
Kanonkula och block

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KANONKULA och BLOCK, enligt uppgift från Regalskeppet Riksäpplet, blockets längd ca 20, kanonkulans höjd ca 14 cm

Proveniens: Jens Bergstedt, verksam som doktor för dykarna på Riksäpplet på 1910/1920-talet

Sitage, rost, sekundärt ställ

494897

2017-10-26