OS Stockholm 1912 Sport och affischkonst
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OS STOCKHOLM 1912, BREFKORTSALBUM, innehållandes ca 360 st vykort, motiv från bla olympiaden i Stockholm 1912 (23 st), delvis stämplade Wilhelm Lamm Kungl.Hoffotograf, Baltiska spelen 1915 (12 st), porträtt av kända män ock kvinnor, karikatyrer mm, ca 390x210 mm
Wilhelm Lamm (1865-1929), kunglig hovfotograf.
Slitage, några lösa blad
494914
2017-11-21