OS Stockholm 1912 Sport och affischkonst

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OS STOCKHOLM 1912, BREFKORTSALBUM, innehållandes ca 360 st vykort, motiv från bla olympiaden i Stockholm 1912 (23 st), delvis stämplade Wilhelm Lamm Kungl.Hoffotograf, Baltiska spelen 1915 (12 st), porträtt av kända män ock kvinnor, karikatyrer mm, ca 390x210 mm

Wilhelm Lamm (1865-1929), kunglig hovfotograf.

Slitage, några lösa blad

494914

2017-11-21