Bordsur Johan Erik Callerström Stockholm
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSUR, empire, 1800-talets första del, Callerström, Stockholm (troligen Johan Erik C, verksam omkring 1802-30), bronserat trä, höjd ca 40 cm, pendel finns
Urtavla med sprickor och skador, nyckel saknas, sliten förgyllning
495029
2017-10-24