Bordsur Johan Erik Callerström Stockholm

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSUR, empire, 1800-talets första del, Callerström, Stockholm (troligen Johan Erik C, verksam omkring 1802-30), bronserat trä, höjd ca 40 cm, pendel finns

Urtavla med sprickor och skador, nyckel saknas, sliten förgyllning

495029

2017-10-24