Skeppsur

Skeppsur
Skeppsur
Skeppsur
Skeppsur

Klubbat för:

1 200 SEK

1 000 SEK

SCHATZ, skeppsur, Tyskland 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, märkt Schatz Royal Mariner, slagfunktion, diameter ca 18 cm, nyckel finns

Slitage, nagg på glaskant

495148

2017-10-29