Skeppsur
Klubbat för:
1 200 SEK
1 000 SEK
SCHATZ, skeppsur, Tyskland 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, märkt Schatz Royal Mariner, slagfunktion, diameter ca 18 cm, nyckel finns
Slitage, nagg på glaskant
495148
2017-10-29