Stig Lindberg skulptur Narcissus i parian

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STIG LINDBERG, "Narcissus", skulptur, Gustavsberg, parian, i form av två ansikten, efter original från 1945, monterad på träsockel höjd 22,5 cm

Omfattande lagningar och skador, fastlimmad och monterad på sockel

495207

2017-10-30