Anna Dorothea Grahl bägare silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ANNA DOROTHEA GRAHL (verksam Alingsås 1777-1789), bägare, silver, godronerad fotring, graverad dekor, spår av invändig förgyllning, stämplad 1780, höjd 10 cm, vikt 71 g

Med monogram, Bucklor och slitage

495336

2017-10-25