Bägare 3 st silver

Bägare 3 st silver
Bägare 3 st silver
Bägare 3 st silver
Bägare 3 st silver
Bägare 3 st silver
Bägare 3 st silver
Bägare 3 st silver
Bägare 3 st silver

Klubbat för:

1 200 SEK

Arviointi

1 200 SEK

Kuvaus

CARL FREDRIC LILLJA dä (verksam Karlskrona 1811-1841(45)), BÄGARE, på kulfötter, stämplad 1817, höjd 5 cm, HANS LANGBERG(verksam Söderhamn 1762-1814)BÄGARE, stämplad 1811, höjd 6,5 cm, BÄGARE, med infällt mynt, silver, otydlig mästarstämpel, invändiga förgyllningar, höjd 5 cm, totalvikt 90 g

Kuntoraportti

Monogram bucklor, mynningsskada

495368

Päivämäärä:

2017-10-25