Skedar och strösockerskedar silver
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKEDAR, STRÖSOCKERSKEDAR, 6 dlr., "Gammal fransk" samt "Svensk spetsig", silver, 1800-tal, längd ca 20-22,5 cm, vikt ca 305 g
Graverade med monogram, slitage, ett skedblad med nedslipning
495370
2017-10-25