Skedar och strösockerskedar silver

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKEDAR, STRÖSOCKERSKEDAR, 6 dlr., "Gammal fransk" samt "Svensk spetsig", silver, 1800-tal, längd ca 20-22,5 cm, vikt ca 305 g

Graverade med monogram, slitage, ett skedblad med nedslipning

495370

2017-10-25