Oljemålning ateljéinteriör
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): Ateljéinteriör, olja på duk, 40x30 cm. På baksidan, etikett med text: "Otto Lemming Kunsthandel & Forgylderetabl. Østerbrogade 27 Kjøbenhavn Ø".
Kopia efter Jens Juels "Kunstneren og hans hustru Rosine, f. Dørschel", från 1791 (Statens Museum for Kunst, Köpenhamn)
495465
2017-10-26