Oljemålning ateljéinteriör

Oljemålning ateljéinteriör
Oljemålning ateljéinteriör
Oljemålning ateljéinteriör
Oljemålning ateljéinteriör

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): Ateljéinteriör, olja på duk, 40x30 cm. På baksidan, etikett med text: "Otto Lemming Kunsthandel & Forgylderetabl. Østerbrogade 27 Kjøbenhavn Ø".

Kopia efter Jens Juels "Kunstneren og hans hustru Rosine, f. Dørschel", från 1791 (Statens Museum for Kunst, Köpenhamn)

495465

2017-10-26