Ulla Wachtmeister oljemålning
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ULLA WACHTMEISTER (1926-2013): Washington spring, signerad Wachtmeister, daterad á tergo 1992, olja på duk, ca 121x121 cm
PROVENIENS: Inköpt på Sotheby´s Stockholm
LITTERATUR: Avbildad i boken "Paintings Ulla Wachmeister 1968-1994, bild 9
495502
2017-10-27