Ulla Wachtmeister oljemålning

Ulla Wachtmeister oljemålning
Ulla Wachtmeister oljemålning
Ulla Wachtmeister oljemålning
Ulla Wachtmeister oljemålning
Ulla Wachtmeister oljemålning
Ulla Wachtmeister oljemålning

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ULLA WACHTMEISTER (1926-2013): Washington spring, signerad Wachtmeister, daterad á tergo 1992, olja på duk, ca 121x121 cm

PROVENIENS: Inköpt på Sotheby´s Stockholm
LITTERATUR: Avbildad i boken "Paintings Ulla Wachmeister 1968-1994, bild 9

495502

2017-10-27