Stigl Lindberg samlartallrikar

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

STIG LINDBERG, 4 st, porslin, samlartallrikar "Art plate "Månsken" samt jultallrikar, i originalkartong, diameter 25 cm, litografiska blad signerade i trycket "Askungen" (1981), "Kvinnor" (1977), "Skönheten och odjuret" (1978), "Snövit" (1980), medföljer, ca 29x20,5 cm

Zustandsbeschreibung

495654

2017-10-30