Georg Eduard Otto Saal (Tyskland 1818-1870)

Klubbat för:

44 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GEORG EDUARD OTTO SAAL (Tyskland 1818-1870), Landskap med fors, motiv från Vermedals fors, Norge. Signerad och daterad G Saal Vermedals Fors Juni 54.
Olja på papper uppfäst på duk, 47x67 cm.

495777

2017-10-27