Georg Eduard Otto Saal (Tyskland 1818-1870)
Klubbat för:
44 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GEORG EDUARD OTTO SAAL (Tyskland 1818-1870), Landskap med fors, motiv från Vermedals fors, Norge. Signerad och daterad G Saal Vermedals Fors Juni 54.
Olja på papper uppfäst på duk, 47x67 cm.
495777
2017-10-27