Rörstrand matservis Svenska Slott

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, matservis, 50 dlr, "Svenska Slott", flintgods, bestående av: terrin med lock, såsskål, uppläggningsfat 2+2+2+1, uppläggningsskålar 1 par, 5 djupa, 7 mattallrikar, 15 assietter, 12 bordstallrikar

Krackeleringar, tillverkningsdefekter, smärre nagg kan förekomma

495900

2017-10-26