Rörstrand matservis Svenska Slott
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RÖRSTRAND, matservis, 50 dlr, "Svenska Slott", flintgods, bestående av: terrin med lock, såsskål, uppläggningsfat 2+2+2+1, uppläggningsskålar 1 par, 5 djupa, 7 mattallrikar, 15 assietter, 12 bordstallrikar
Krackeleringar, tillverkningsdefekter, smärre nagg kan förekomma
495900
2017-10-26