Matgaffla, dessertskedar och fruktknivar silver

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MATGAFFLAR, 12 st., DESSERTSKEDAR, 6 st., FRUKTKNIVAR, 12 st., silver, matgafflar av Anders Lundqvist, Stockholm 1838-43, engelsk snäckmodell, dessertskedar av olika mästare, Stockholm 1866-67, engelsk snäckmodell, fruktknivar med silverblad stämplade i Stockholm, sex av Christian Hammer 1857 och sex Otto Lindeberg 1881, modell Olga, total silvervikt ca 1550 g

Smärre skador

495930

2017-11-05