Matgaffla, dessertskedar och fruktknivar silver
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATGAFFLAR, 12 st., DESSERTSKEDAR, 6 st., FRUKTKNIVAR, 12 st., silver, matgafflar av Anders Lundqvist, Stockholm 1838-43, engelsk snäckmodell, dessertskedar av olika mästare, Stockholm 1866-67, engelsk snäckmodell, fruktknivar med silverblad stämplade i Stockholm, sex av Christian Hammer 1857 och sex Otto Lindeberg 1881, modell Olga, total silvervikt ca 1550 g
Smärre skador
495930
2017-11-05