Batavia café au lait Kina 1700-tal

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL MED LOCK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Bataviagods, café au laitglasyr, dekor av reserver med pioner i emaljfärger samt järnoxid, höjd ca 22 cm, diameter ca 20 cm

Omfattande lagningar

495986

2017-10-27