Jaques Combet samt Marc Chagall etsning
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JACQUES COMBET (1920-1993) / MARC CHAGALL (1887-1985): Porträtt av Marc Chagall, etsningar av Jaques Combet samt Marc Chagall (undertill), signerad J Combet i blyerts, signerad Chagall i plåten, numrerad 13/30, 64x50 cm
HISTORIK: Jaques Combet var fransk frimärksgravör 1950-1963, detta blad tillkommet ca 1960
Gulnad samt fläckar
496126
2017-10-27