Jaques Combet samt Marc Chagall etsning

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JACQUES COMBET (1920-1993) / MARC CHAGALL (1887-1985): Porträtt av Marc Chagall, etsningar av Jaques Combet samt Marc Chagall (undertill), signerad J Combet i blyerts, signerad Chagall i plåten, numrerad 13/30, 64x50 cm

HISTORIK: Jaques Combet var fransk frimärksgravör 1950-1963, detta blad tillkommet ca 1960

Gulnad samt fläckar

496126

2017-10-27