Brasskärm senempire
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRASSKÄRM, 1800-talets mitt, senempire, förgylld, skuren dekor och pastellage, korsstyngnsbroderi med flicka och fåglar, höjd ca 111, bredd 70 cm
Broderiet ngt löst, pastellageskador, ett ben löst, krön saknas
496183
2017-10-28