Josef Ekberg Gustavsberg vas sgrafitto

Klubbat för:

1 600 SEK

1 500 SEK

JOSEF EKBERG, Gustavsberg, urna, flintgods, sgrafittodekor, signerad samt daterad 1916. H ca. 30 cm.

Glasyr med krackelering samt mindre glasyrnagg.

496219

2017-10-28