Tvättservis Rörstrand
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TVÄTTSERVIS, 3 dlr, 1800-tal, rakstämplad Rörstrand, marmorimiterande glasyr, bestående av handfat, tvålkopp och ask, handfatets höjd 12, diameter 41,5, asken och koppens längd 24 resp. 15 cm
PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
Enstaka nagg
496377
2017-10-28