Tvättservis Rörstrand

Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand
Tvättservis Rörstrand

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TVÄTTSERVIS, 3 dlr, 1800-tal, rakstämplad Rörstrand, marmorimiterande glasyr, bestående av handfat, tvålkopp och ask, handfatets höjd 12, diameter 41,5, asken och koppens längd 24 resp. 15 cm

PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län

Enstaka nagg

496377

2017-10-28