Stockholmsutställningen Sport och affischkonst

Klubbat för:

18 500 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

STOCKHOLMSUTSTÄLLNINGEN 1930, SIGURD LEWERENTZ, affisch, vintage litografisk, utgiven av Ivar Haeggströms lito 1929, ca 99,5x61 cm, med engelsk text

Zustandsbeschreibung

Oramad, skador i form av veck och nåstick, revor

496420

2017-11-21