Cloisonné Japan

Cloisonné Japan
Cloisonné Japan
Cloisonné Japan
Cloisonné Japan
Cloisonné Japan
Cloisonné Japan
Cloisonné Japan
Cloisonné Japan
Cloisonné Japan
Cloisonné Japan

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSA MED LOCK, keramik, cloisonné, Japan, tidigt 1900-tal, polykron dekor av fåglar och växter, höjd ca 4 cm, diameter 9 cm.

Bruksslitage, retuscher på delar av lockets dekor

496421

2017-10-28