Stek- och fiskfat
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
STEK- & FISKFAT, 1800-tal, Gustavsberg, flytande blått, 40 x 49 resp. 60 x 27 cm
PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
Glasyren med krackelyrer och missfärgningar
496430
2017-10-28