Stek- och fiskfat

Stek- och fiskfat
Stek- och fiskfat
Stek- och fiskfat
Stek- och fiskfat
Stek- och fiskfat
Stek- och fiskfat
Stek- och fiskfat
Stek- och fiskfat
Stek- och fiskfat
Stek- och fiskfat

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STEK- & FISKFAT, 1800-tal, Gustavsberg, flytande blått, 40 x 49 resp. 60 x 27 cm

PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län

Glasyren med krackelyrer och missfärgningar

496430

2017-10-28