Servis Gustavsberg

Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVIS, 65 dlr, porslin, 1900-talets första hälft, Gustavsberg, stämplad Gustafsberg, tryckt dekor blomsterslingor i grönt, bestående av: soppterrin med fat, såssnipa med fat, liten såssnipa, 17 mattallrikar, 12 större djupa tallrikar, 2 mindre djupa tallrikar, 7 förrättstallrikar, 14 assietter, 3 djupa uppläggningsfat, 2 små uppläggningsfat, 3 större uippläggningsfat, stort uppläggningsfat, rund uppläggningstallrik

Mindre nagg kan förekomma, 3 mattallrikar, 2 mindre djupa uppläggningsfat, 10 förrättstallrikar, 5 assietter, 1 djupt uppläggningsfat samt 2 små uppläggningsfat medföljer

496474

2017-10-29