Servis Gustavsberg
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATSERVIS, 65 dlr, porslin, 1900-talets första hälft, Gustavsberg, stämplad Gustafsberg, tryckt dekor blomsterslingor i grönt, bestående av: soppterrin med fat, såssnipa med fat, liten såssnipa, 17 mattallrikar, 12 större djupa tallrikar, 2 mindre djupa tallrikar, 7 förrättstallrikar, 14 assietter, 3 djupa uppläggningsfat, 2 små uppläggningsfat, 3 större uippläggningsfat, stort uppläggningsfat, rund uppläggningstallrik
Mindre nagg kan förekomma, 3 mattallrikar, 2 mindre djupa uppläggningsfat, 10 förrättstallrikar, 5 assietter, 1 djupt uppläggningsfat samt 2 små uppläggningsfat medföljer
496474
2017-10-29