Mynt Danmark 1800-talets första hälft
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MYNT, 2 st., silver, Danmark, Fredericus VI, en rigsbankdaler, 1813, Fredericus VI, en rigsdaler species, 1838, diameter 3 resp. 3,7 cm
PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
Slitage
496475
2017-10-29