Mynt Danmark 1800-talets första hälft

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MYNT, 2 st., silver, Danmark, Fredericus VI, en rigsbankdaler, 1813, Fredericus VI, en rigsdaler species, 1838, diameter 3 resp. 3,7 cm

PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län

Slitage

496475

2017-10-29