Evert Gentzell vitrinskåp
Klubbat för:
1 300 SEK
2 000 SEK
EVERT GENTZELL, väggskåp, vitrin, 1900/2000-tal, massiv ask samt glas, nyckel medföljer, höjd 40, 103 x 27 cm
HISTORIK: Evert Gentzel är en samtida violinbyggare samt möbelsnickare med verkstad i Mörbylånga på Öland
Ringa bruksslitage, smärre tejprester på baksidan
496479
2017-10-29