Bord allmoge 1844
2017-10-29
496518
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BORD, allmoge, troligen Gästrikland, underrede bemålat samt med datering 1844, med låda i sargen, höjd ca 70, 94x62 cm
Åldersrelaterat slitage och smärre skador, skiva med torrspricka