Ferdinando Vichi skulptur

Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur
Ferdinando Vichi skulptur

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

FERDINANDO VICHI (1875-1945): Havsnymf, signerad Prof F Vichi Firenze 1920, alabaster, höjd (med sockeln) ca 80 cm

Sockeln är löstagen från skulpturen, ett lillfinger är avbrutet, smärre slitage.

496542

2017-10-28