Giusto Viti skulptur

Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur
Giusto Viti skulptur

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GIUSTO VITI, byst av ung flicka, 1900-tal, signerad Viti Giusto, vit samt spräcklig alabaster, avtagbar från sockeln, höjd (med sockeln) ca 49 cm

Några kraftigare repor på baksidan, nagg på sockeln, smärre slitage.

496551

2017-10-28