Pietro Bazzanti skulptur

Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur
Pietro Bazzanti skulptur

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PIETRO BAZZANTI (1825-1895) byst efter Venus de Milo, signerad P Bazzanti Florence (på baksidan finns också ett senare datum inristat), alabaster, hål under för montering, höjd ca 33 cm.

Smärre slitage

496563

2017-10-28