Berndt Friberg vas och skål
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, skål, Gustavsberg, unik vas med celadonglasyr samt serietillverkad skål i brun harpälsglasyr, signerad respektive etikettsignerad, höjd 9,5 respektive 3,2 cm
Vasen med smärre krackeleringar, något nedslipad fotring
496628
2017-10-29