Berndt Friberg vas och skål

Berndt Friberg vas och skål
Berndt Friberg vas och skål
Berndt Friberg vas och skål
Berndt Friberg vas och skål
Berndt Friberg vas och skål
Berndt Friberg vas och skål

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BERNDT FRIBERG, vas, skål, Gustavsberg, unik vas med celadonglasyr samt serietillverkad skål i brun harpälsglasyr, signerad respektive etikettsignerad, höjd 9,5 respektive 3,2 cm

Vasen med smärre krackeleringar, något nedslipad fotring

496628

2017-10-29