Parporträtt tidigt 1800-tal
Klubbat för:
56 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR: Parporträtt, tidigt 1800-tal, föreställande greve Arvid Posse (1782-1826) och hans hustru Christine Charlotte Alexandrine Egypta, född Bonaparte, prinsessa av Canino (1798-1847), oljemålningar på duk, 2 st, ca 50 x 40 cm
Proveniens: Hornsbergs slott, Småland
Reva i porträttet av Arvid Posse
496712
2017-10-31