Borgila insamlingsbössa silverspecial

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ATELIER BORGILA, insamlingsbössa, sterlingsilver, Stockholm 1931, floral genombruten dekor, handtag i ebenholts med avslutande blomsterknopp, invändigt med rött sammetstyg, text längs överkant: "Då gåva din i håven faller - en gärning god du gjort", längd 40, höjd ca 13 cm

Utvändigt slitage på tyg, mindre bucklor, gåvogravyr

496812

2017-11-04