Salongsgrupp GH Wrange
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SALONGSGRUPP, 9 dlr, 1900-talets första hälft, sengustaviansk stil, skyltmärkningar Arkitekt GH Wrange Stockholm, bestående av, bord med stenskiva, soffa, fåtöljer 3 st, stolar 1 par, taburretter 1 par, mindre ej urprungligen taburett medföljer, soffans längd ca 161, sitthöjdn 46 cm, bordets höjd 72 cm, diameter 76 cm
Slitage, färgborfall, fläckar, lösa kantband samt senare stärkta undertill
496882
2017-10-31